Proč mám ráda deníček

20. února 2010 v 23:01 | sssnake |  Články
Když za mnou Mandragora v říjnu přišla s deníčkem a s tím, že by ho před spuštěním potřebovala pomoct zaplnit nějakým obsahem, řekla jsem si, že deníček je ideální místo k tomu, abych se s ostatními podělila o svoje oblíbené povídky a fanart. Strávila jsem tehdy nádherných čtrnáct dní vzpomínáním a znovupročítáním hromady báječných HP povídek (a zjistila přitom, že pár archivů a autorek nenávratně zmizelo).

I kdyby mi deníček nedal víc než jen tyhle dva týdny strávené vzpomínkami na moje fandomové začátky, byla bych z něj nadšená. Jenže deníček je ještě daleko víc.

Hltám teď totiž Profíkovskou fanfiction a díky deníčku nejen vím, co jsem už četla, ale mohu se k tomu i vracet a nechat si přitom poradit od vlastních komentářů a klíčových slov. Vzpomínám si, jak jsem dřív tápala, o čem která z těch povídek, co mám uložené v počítači, je. Teď si v deníčku pročtu pár svých komentářů, nebo si zadám klíčové slovo a během chvilky si najdu počteníčko k snídani dle svého gusta (není nad to zvednout si po ránu náladu romantickým slaďákem). A to pořád ještě není všechno.

Deníček si za mě taky pamatuje, která povídka mi padla do oka a ráda bych si ji přečetla, až budu mít čas. Dřív jsem si zajímavé povídky dávala do záložek v prohlížeči, jenže se mi často stalo, že se mi nahromadily, a pak jsem musela každou rozkliknout, abych zjistila, o čem je a jestli na ni mám zrovna teď chuť. V deníčku tyhle zásadní informace vidím u všech povídek najednou a můžu si pohodlně vybrat.

No a za čtvrté si v deníčku podle komentářů hledám povídky k přečtení. Bez jeho existence bych například nikdy nenarazila na fantastickou Náhražku od Julie, protože českou fanfiction nevyhledávám. Proto díky Mandragoře a Pyriel za deníček!

Když jsem před chvílí hledala tu povídku od Julie, uvědomila jsem si, že deníček je taky výborný pamatováček odkazů. Jak si má člověk vzpomenout, ve kterém archivu ta nebo ona povídka je - teď stačí vědět, že ji viděl v deníčku a odkaz na ni hravě najde.

A na závěr nesmím zapomenout na příjemné pošimrání ega, které zažívám, když se na deníčku podívám na komentáře k takovému Mistrovi lektvarů od Josan.

Tak to máme šestero důvodů, proč mám deníček ráda, ba co ráda, proč ho přímo miluju! A co vy?

bedrníka
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Roderik Galant Roderik Galant | Web | 23. února 2010 v 11:59 | Reagovat

Když jsem si ho tak letmo prohlížel, zaujalo mě, že slashové povídky převládají o dobrou polovinu (možná i víc než o polovinu) nad neslashovými. Zajímalo by mě, čím by to mohlo být způsobeno.

2 Pyriel Pyriel | 23. února 2010 v 14:40 | Reagovat

Źe by to bylo tím, že Mandragora vede Daily slash, takže oznámení dala sem a šíří se to tudíž mezi slashovými fanoušky, zatímco na neslashové stránky jsme ještě nepronikli?  :-)

3 Roderik Galant Roderik Galant | Web | 23. února 2010 v 15:29 | Reagovat

To bylo první, co mě napadlo.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama