Listopad 2007

Nové nastavení a změny na Live Journalu

30. listopadu 2007 v 22:54 | sssnake |  Články
V úsilí zajistit, aby se nezletilí čtenáři nedostali k nevhodným materiálům, bylo včera na Live Journal zavedeno nové nastavení a nová funkce.
Uživatelé LJ nyní sami rozhodují, zda jejich dílo, které na LJ uveřejní, má být zpřístupněno nezletilým či nikoliv.
Hlavním účelem těchto změn je umožnit uživatelům označení jejich vlastního díla tak, aby se nezletilí nedostali k materiálům, které jsou určené pro dospělé. Je zde také možnost označit praporkem materiál, který se vám zdá nevhodný pro uživatele mladší 18-ti let. Tento materiál však bude zkontrolován našimi administrátory pouze v případě, že bude označen více čtenáři. Pouze materiály označené jako rasistické, ilegální a pedofilní budou kontrolovány okamžitě.
Uživatelé mladší 18-ti let budou mít nyní automaticky zablokován přístup do komunit označených "Pouze pro dospělé".
Samozřejmě pokud při registraci udá nezletilý uživatel falešné datum narození, k nevhodným materiálům se dostane. Ale autoři a LJ jsou legálně chráněni. Jedná se sice o cenzuru, ale vhodnější, než bylo nedávné mazání účtů.
Celý článek (v angličtině) i s komentáři si můžete přečíst zde:
zahraniční dopisovatelka Severka S. Rogueová

Aktualizace 29.11. ivik.bublik

29. listopadu 2007 v 22:30 | Mandragora |  Aktualizace
Název povídky: Dědictví rodiny Potterů
Pokračování: 17. část
Fandom: HP
Autor: ivik.bublik
Páry: HP / SS
Varování: povídka obsahuje a bude dále obsahovat erotické scény
Shrnutí: Harry připravuje důležitý lektvar + nečekané a šokující zjištění…
Datum aktualizace: 29.11. 2007
Odkaz: Dědictví rodiny Potterů

Aktualizace 29.11. Animefiction

29. listopadu 2007 v 19:31 | sssnake |  Aktualizace
Název povídky: Pre minime....
Fandom: HP
Pokračování: nie
Autor: Elfled
Páry: HP/DM/LM/SS
Varování: preslash, len v náznaku
Shrnutí: Venované minime,ale príliž krátke....
Datum aktualizace: 29.11.2007
Odkaz: Pre minime...

Aktualizace 28.11. Mania Dardeville

28. listopadu 2007 v 23:47 | Mandragora |  Aktualizace
Název povídky: Poison of love
Fandom: HP
Pokračování: 13.kapitola
Autor: Mania Dardeville
Páry: HP/DM
Shrnutí: Harry se rozhodl zachránit Draca ze spárů Luciuse Malfoye. Podaří se mu to? Co na to Pán zla, který o Draca také stojí?
Datum aktualizace: 28.11.
Odkaz: Poison of love

Aktualizace 28.11. Lilithka

28. listopadu 2007 v 22:55 | Mandragora |  Aktualizace
Název povídky: Chvilka pro mě - Poison for You
Pokračování: Ano
Autor: Memorin
Fandom: HP
Páry: Severus/Harry/Hermiona
Varování: preslash
Shrnutí: Přemluvit Severuse ke spolupráci nakonec nebylo tak těžké, ale kdo by tušil, že pomohl déšť...
Datum aktualizace: 28. 11. 2007
Odkaz: Chvilka pro mě - Poison for You

Další odkaz

28. listopadu 2007 v 22:32 | Mandragora |  Články
Dnes jsme do rozcestníku přidaly odkaz na Memorin, která svoje povídky uveřejňuje v archivu FanFiction Harry Potter.

Aktualizace 27.11. cuca

27. listopadu 2007 v 20:23 | Mandragora |  Aktualizace
Název povídky: Žijem svoj sen
Fandom: HP
Pokračování: Nie!
Autor: cuca
Páry: Harry Potter/Draco Malfoy
Varovanie: Slash, songfic, 18+
Shrnutí: Alkohol je metla ľudstva. Ale niekedy sa vďaka nemu dostanete na miesta, kam by ste sa za normálnych okolností nedostali. A čo sa stane, keď vytriezviete?
Poznámka: Poviedka je prerývaná slohami z pesničky, ktorú mám naozaj veľmi rada!
Datum aktualizace: 27.11.2007
Odkaz: Žijem svoj sen

Aktualizace 27.11. Mania Dardeville

27. listopadu 2007 v 19:42 | Mandragora |  Aktualizace
Název povídky: Ego fero tui ritus
Fandom: HP
Pokračování: 10.kapitola
Autor: Mania Dardeville
Páry: HP/TRR
Shrnutí: Harry se dozví nečekanou událost. Zvládne nastalou situaci Pán zla?
Datum aktualizace: 27.11.
Odkaz: Ego fero tui ritus

Aktualizace 27.11. Psí hvězda

27. listopadu 2007 v 19:28 | Mandragora |  Aktualizace
Název povídky: Zelené oči, rudá hříva
Fandom: Yu Yu Hakusho
Pokračování: ne
Autor: Veronika
Páry: Karasu/Kurama, Karasu/OMC (Áed, Shane, Lee)
Shrnutí: co asi vedlo Karasua k touze zabíjet ty, které miloval?
Poznámka: inspirováno zejména velice něžným chováním Karasua ke Kuramovi před jejich střetnutím v Turnaji černých bojových umění a jeho následným proslovem na začátku souboje.
Datum aktualizace: 27. listopadu 2007
Odkaz: Zelené oči, rudá hříva

Další tři odkazy

27. listopadu 2007 v 15:38 | Mandragora |  Články
Dnes nám do rozcestníku přibyly odkazy na dva blogy - na osobní blog Swa a na povídkový blog Zvrhlíci s.r.o.
Dále přibyl do oddílu SlashArt odkaz na galerii Severiny.

Gakuen Heaven

27. listopadu 2007 v 15:22 | sssnake |  Fandomy
GAKUEN HEAVEN
Přáli jste si někdy ocitnout se v nebi? A jak by takové nebe vypadalo? Bylo by plné krásných kluků? A co takhle slashové nebe plné krásných kluků, kteří spolu evidentně něco mají? Pokud se už rozhlížíte kolem sebe a voláte "Kde? Kde?", přijměte mé pozvání do světa Gakuen Heaven (gakuen = akademie, heaven = nebe).
Nejprve pár technických údajů na začátek. Fandom Gakuen Heaven zahrnuje počítačovou a playstation hru, třináctidílný anime seriál a dvě mangy. Protože seriál je v našich podmínkách asi nejdostupnější (scanlation verze jedné mangy byla kvůli licencování z internetu stažena, druhá manga se teprve překládá, a pokud je mi známo, PC/PS hra do angličtiny zatím nebyla přeložena vůbec), zmíním se hlavně o něm.
Hlavní hrdina, Itou Keita, je obyčejný chlapec, který jednoho dne obdrží tzv. platinum paper, což je oznámení o přijetí na prestižní střední školu, do které jsou vybíráni pouze ti nejnadanější žáci. Jenže Keita nevyniká v ničem, snad kromě toho, že má neobyčejné štěstí. A tak na novou školu nastupuje plný obav, jestli se tam vůbec hodí a jestli se mu podaří zapadnout. O to druhé se ovšem strachovat nemusí, protože je už od prvního okamžiku v centru pozornosti všech, kteří na Bell Liberty Academy (*) studují. Záhy se seznámí s Endem Kazukim, spolužákem z prvního ročníku, který se ho ujme a zasvětí ho do toho, jak to na BL Academy chodí.
Keita se postupně seznamuje i ostatními obyvateli kampusu a svou naivitou a roztomilostí si rychle získává jejich přízeň. Čí přízeň si ale rozhodně nezíská, je zástupce ředitele školy. Tomu se nelíbí způsob Keitova přijetí - Keita totiž přestoupí v průběhu školního roku, a jak už bylo řečeno, nevykazuje žádné speciální nadání. Byl přijat na výslovnou žádost ředitele školy, což je zástupci také trnem v oku. Nad Keitou se stahují mračna a jediné, co ho může zachránit před vyloučením, je vítězství v tzv. MVP battle - soutěži, jejímuž vítězi splní ředitel školy jakékoli přání. Soutěží se ve dvojicích a Keita přirozeně požádá o spolupráci Kazukiho. Během soutěže se ale ukazuje, že Kazuki není jen obyčejným studentem prvního ročníku, že Keitovo přijetí nebyla náhoda či jen rozmar vedení školy, že zástupce ředitele nemá spadeno jen na Keitu nebo že Keitova minulost je se současnými událostmi spjata víc, on sám tuší - v závěru mu dokonce půjde o život.
Ač popis děje mohl vyznít vážně, Gakuen Heaven je v prvé řadě komedie, jíž dodávají šťávu hlavní postavy. Těch je zhruba deset, takže v prvních dílech je trochu problém se orientovat v tom, kdo je kdo. Dovedete si ale představit deset nádherných bišíků, jednoho hezčího než druhého, ale přitom každého úplně jiného? Ať už se na toto anime dívá kdokoli s jakýmkoli vkusem, zaručeně si svého oblíbence najde. O Itou Keitovi a Endovi Kazukim jsem už mluvila, ale co ostatní?
Niwa Tetsuya - prezident studentské rady a mezi fanoušky asi nejoblíbenější postava. Nechává se oslovovat King. Niwa je chytrý (dosáhl vynikajícího skóre ve vstupních testech), vyniká ve všech sportech, miluje rybaření a nesnáší kočky. A také nesnáší papírování, které s sebou nese funkce prezidenta studentské rady - často to odkládá a Nakajima ho kvůli tomu peskuje. Ve fanfiction bývá nejčastěji párován právě s Nakajimou nebo se Saionjim.
Nakajima Hideaki - víceprezident studentské rady. Hacker, který má černý pás v karate. Slovo, které ho vystihuje asi nejvíc, je "dominantní". Ve fanfiction z něj většinou dělají sexuálního boha, nejčastěji bývá párován s Niwou, Keitou nebo Omim.
Saionji Kaoru - předseda oddělení spravujícího finance. Saionji je velice inteligentní (jako jediný v historii školy dosáhl plného počtu bodů ve vstupních testech), mluví několika jazyky, miluje kulturu a umění a zabývá se ekonomií. Jeho nevýhodou je slabá tělesná konstituce, takže se jen málokdy objevuje bez svého kamaráda a tak trochu bodyguarda Omiho. Mezi studenty se mu kvůli jeho vzhledu přezdívá Královna (Joousama) - když se s ním Keita setká poprvé, splete si ho se ženou. Saionji z duše nesnáší Niwu pro jeho neotesanost, kdežto Niwa má pro Saionjiho tak trochu slabost - takže Saionji je ve fanfiction nejčastěji párován právě s Niwou. Dalším oblíbeným párem je Saionji/Omi a některé obrázky a situace z původní hry naznačují, že by mohlo něco být mezi Saionjim a Nakajimou.
Schichijou Omi - Saionjiho nejlepší přítel, pomáhá vést finanční oddělení a chránit citlivá elektronická data. Omi je také nadaný hacker. Se Saionjim se znali už na základní škole, a když Saionji dostal platinum paper s rozhodnutím o přijetí na BL Academy a Omi ne, vloupal se Omi do školního informačního systému a prostě se do seznamu přijímaných žáků dopsal. Omi nesnáší Nakajimu, jejich oblíbenou zábavou je pokusit se dostat do počítače toho druhého, ukrást mu data, a ještě mu tam nahrát virus. Nejčastěji bývá párován se Saionjim a Nakajimou.
Shinomiya Kouji - stará se o pořádek na studentských kolejích a věnuje se tradiční japonské lukostřelbě. Má mladšího bratra, který je vážně nemocný, a v budoucnu se chce stát lékařem, aby mohl pomáhat podobně nemocným dětem. Shinomiya by byl ideální partner: miluje vaření a uklízení a o všechny se stará s takřka mateřskou péčí. Pod svá křídla vezme i Iwaie, se kterým pak bývá nejčastěji párován.
Iwai Takuto - nadaný malíř trpící depresemi (několikrát se dokonce pokusil o sebevraždu). Iwai má problémy s rodinou, jeho otec mu ukradl obrazy a začal je vystavovat pod svým vlastním jménem. Naštěstí se ve škole Iwai seznámil se Shinomiyou, který o něj pečuje a je mu skvělým přítelem. Jejich spárování je pak nasnadě.
Naruse Yukihiko - vynikající tenista, který se do Keity zblázní na první pohled. Skoro celé anime se na Keitu vrhá, zve ho na rande a neřekne mu jinak než "honey". Také je s ním nejčastěji párován.
Taki Shunsuke - smíšek a pohodář, vyniká v extrémních sportech, zvlášť pokud mají co do činění s jeho milovaným kolem. Bez kola ho v anime skoro neuvidíte - zřídil si něco jako doručovací službu, kdy za úplatu (peníze nebo jídlo, obojí miluje) doručuje vzkazy mezi studenty či profesory. Ve fanfiction ho moc nepotkáte, a když už, bývá párován hlavně s Narusem.
Fandom Gakuen Heaven není ve světě fanfiction příliš rozšířený. Na livejournalu existují čtyři obecně zaměřené komunity (Gakuen Heaven, BL Heaven, BL Academy, Hamu Rabu), ovšem spousta povídek se opakuje ve většině z nich. Na asi největším fanfiction serveru fanfiction.net se nachází jen něco kolem padesáti povídek, na adultfanfiction.net jen asi patnáct.
(*) Název Bell Liberty Academy bývá zkracován na BL Academy, což napovídá mnohé :-) BL je totiž často používaná zkratka označující shounen-ai/yaoi/slash, jedná se o zkráceninu anglického Boys Love, tedy "chlapecká láska".
autor: Rozárka
PS: A pokud jste se s anime či mangou ještě nesetkali, máme tu pro vás takové malé úvodní povídání.

Aktualizace 27.11. Under the Cover

27. listopadu 2007 v 14:47 | sssnake |  Aktualizace
Název povídky: V PEŘINÁCH
Fandom: Gakuen Heaven
Pokračování: ne
Autor: Dreamlessness
Překladatel: Rozárka
Páry: žádné
Varování: žádné
Shrnutí: Řekni mi, jak spíš, a já ti povím, jaký jsi.
Poznámka: žádná
Název povídky: VRSTVY
Fandom: Gakuen Heaven
Pokračování: ne
Autor: Mdseiran
Překladatel: Rozárka
Páry: Iwai Takuto/Shinomiya Kouji
Varování: romantika
Shrnutí: Co se skrývá pod povrchem.
Poznámka: žádná

Datum aktualizace: 27. listopadu 2007
Odkaz: UtC - Novinky

JK Rowling OK With Potter Fan Sequels

27. listopadu 2007 v 14:21 | Mandragora |  Články
The Daily Slash vám přináší překlad článku z The Daily Records o vyjádření JKR k fandomu:

J. K. Rowlingová dala zelenou svým napodobitelům, kteří píší a na internetu zveřejňují "fan fiction" pokračování Harryho Pottera.
Autorka na sedmatřicetiletého Američana George Lipperta, který napsal a na svých stránkách uveřejnil pokračování dobrodružství mladého kouzelníka, žalobu nepodá.
Rozhodnutí Rowlingové pravděpodobně způsobí vyrojení dalších neautorizovaných povídek fanoušků.
Její právníci potvrdili, že spisovatelka bude šťastná, když budou povídky publikovány, pokud v nich bude ovšem jasně uvedeno, že s nimi nemá nic společného a že nebyly napsány za účelem zisku.
Vyžaduje také, aby tato pokračování neobsahovala rasistické narážky nebo pornografii.
Podle zákona o autorském právu žalobu na Lipperta podat mohla.
Série "Harry Potter" už má takových pokračování tisíce. Na jediné internetové stránce, harrypotterfanfiction.com, je zveřejněno více než 44 000 povídek.

Aktualizace 26.11. Slythegryff

26. listopadu 2007 v 21:34 | Mandragora |  Aktualizace
Název: Z lásky III
Fandom: HP
Autor: Frox
Pokračování: Ano, v podobě trilogie Z přemíry soucitu
Pár: SS/HP
Shrnutí: Severus a Harry lámou poslední blokádu. Jejich vztah opouští platonickou bázi a pro jednoho z nich to znamená víc, než v co kdy doufal.
Upozornění: od 18-ti let
Poznámka: fluff
Odkaz: Z lásky III

Aktualizace 26.11. Severinka - FanArt

26. listopadu 2007 v 15:25 | Mandragora |  Aktualizace
Název: nejedná se o povídku - slash FanArt
Páry: SS/HP, SS/RL, HP/DM, SB/RL
Pokračování: časem budou přibývat (ano)
Autor: různí

Fandom: Harry Potter
Shrnutí: rozsáhlejší galerie obrázků posbíraných ze všech zakoutí netu, které se mi nejvíc líbily
Poznámka: najdete tam i neslashové páry nebo i samotné postavy
Datum aktualizace: 26.11.2007
Odkaz: slash FanArt

Aktualizace 26.11. Dračí pevnost

26. listopadu 2007 v 11:35 | Mandragora |  Aktualizace
Název: Pach temné noci, prach a postel
Autor: Imogen Harlequinée
Přístupnost: nevhodné pro mladší 15-ti let
Téma: Harry Potter
Hlavní postavy: Severus Snape, Harry Potter
Varování: slash, jedná se o SPOILER na sedmý díl, tragické, smrt
Shrnutí: Co se stalo kdysi, nejde už vráti zpět …

Název: Smutné a lehké
Autor: Světlushka
Přístupnost: nevhodné pro mladší 15-ti let
Téma: Harry Potter
Hlavní postavy: Severus Snape, Remus Lupin
Varování: slash, smrt postav, popisován pohled na vlastní krev. Šílené.
Shrnutí: Severus byl okolnostmi přinucen dostat se za hranice svých možností. Něco se v něm zlomilo. Slyší, i když neposlouchá. Nemá kam utéct. Chce jenom porozumět. A pak jít.
Poznámka: Není důležité beze zbytku chápat. Je důležité cítit.
(Za beta read velký dík Severce S. Rogueové a Mandragoře.)

Datum aktualizace: 26.11.
Odkaz: Dračí pevnost - novinky

Aktualizace 26.11. HSS

26. listopadu 2007 v 11:26 | Mandragora |  Aktualizace
Název: Pro nás - kapitola pátá
Autor: Senjy
Přístupnost: nevhodné pro mladší 18-ti let
Páry: Severus Snape/ Remus Lupin
Varování: otroctví, vynucený sex, pochybné mravní zásady
Shrnutí: Zpracování námětu od lapillus v rámci Snupin Fantasy Fest následujícího znění: zatrpklý Remus po válce koupí Severuse jako otroka (kvůli sexu/lektvarům/uklízení/pomstě/atd. - záleží na autorce) Jestli bude Severus k sexu svolný a jak se jejich vztah vyvine a jestli šťastně skončí, je zcela v režii autorky.

Název: Otrok a oběť kapitola třetí a poslední
Autor: Lilithka
Přístupnost: nevhodné pro mladší 18-ti let
Páry: Severus Snape/ Draco Malfoy
Vedlejší pár: naznačen Draco Malfoy/ Harry Potter
Varování: Krev, smrt, deprese, non-con, ironie, strach, úzkost, psychické násilí.
Shrnutí: Harry Potter porazil Pána Zla. Získal post na ministerstvu a mnoho slávy. I když jeho tajemství jsou temná. Nazývá je otrokem a obětí.
Poznámka: Děkuji Bilkis a Kaldoře.

Datum aktualizace: 26.11.
Odkaz: Novinky - HSS

Soutěž na Slythegryff

26. listopadu 2007 v 8:42 | Mandragora |  Články
Slythegryff tento měsíc vyhlásil první kolo povídkové soutěže Challenge, jejíž tématem byl citát "Naděje je jediný lhář, který nikdy nepozbyl pověsti pravdomluvného". A protože jsme po uzávěrce přijímaní povídek shledaly, že došly i pěkné slashové příspěvky, rozhodly jsme se dát čtenářům deníku Daily-slash odkaz.
Soutěž bude pokračovat i v prosinci. Další autorskou výzvu uveřejníme dne 10. prosince 2007 a autoři všech inernetových i jiných koutů se budou moci spojit a potěšit nás i čtenáře svými příběhy. Odkaz: Slythegryff / challenge

Bellanika a Frox

Aktualizace 25.11. Mania Dardeville

26. listopadu 2007 v 8:36 | Mandragora |  Aktualizace
Název povídky: Amor firme ut misos
Fandom: HP
Pokračování: 7.kapitola
Autor: Mania Dardeville
Páry: HP/LM
Varování: násilí
Shrnutí: Harry je poslán zpět k Dursleyovým. Jak bude reagovat? A co Lucius?
Datum aktualizace: 25.11.
Odkaz: Amor firme ut misos

Aktualizace 25.11. Lilithka

26. listopadu 2007 v 8:30 | Mandragora |  Aktualizace
Název povídky: Sirius a Remus
Pokračování: Ano
Autor: Lilithka
Fandom: HP
Páry: Sirius/Remus
Varování: Vulgární označení vlkodlaka, neúcta ke smrti.
Shrnutí: Nemohla jsem si odpustit ódu na Luciuse Malfoye. Přináším i několik vysvětlení k minulým kapitolám...
Datum aktualizace: 25. 11. 2007
Odkaz: Sirius a Remus